(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar F-type (Nr 4633738)

Jaguar F-type

Marka i model:

Jaguar F-Type

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1468.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 16 sie 2019 do 20 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

Od 23 sie 2019 do 24 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.