(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar f-type (Nr 5379122)

Jaguar f-type

Marka i model:

Jaguar F-type

Waga w kg (łączna):

15000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

8

Dystans: 2000.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Oberding

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

23 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.