(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 22:16

Jaguar s type

(Nr 2168385)
Jaguar s type

Marka i model:

Jaguar s type

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Dystans: 137.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Żywiec, Polska

20 lis 2017

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-304, Polska

26 lis 2017