(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 19:21

Jaguar S-Type

(Nr 3007856)
Jaguar S-Type

Marka i model:

Jaguar S-Type

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2178.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

London Colney, SE1 7GL, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lisboa, Portugalia

Termin elastyczny