(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar s type 2003 (Nr 5897473)

Jaguar s type 2003

Marka i model:

Jaguar s tayb 2003

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5286.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Egipt, الإسكندرية, Aleksandria

31 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.