(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 10:42

jaguar v6

(Nr 3004884)
jaguar v6

Marka i model:

jaguar v6

Waga w kg (łączna):

2255.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2656.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Edinburgh Castle, EH1 2NG, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Vigo, Hiszpania

Termin elastyczny