(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar XF (Nr 5404410)

Jaguar XF

Marka i model:

jaguar xf 2010

Waga w kg (łączna):

1820

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1851.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Heilbronn

Od 6 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Alcala De Henares

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.