(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jaguar XF (Nr 5596199)

Marka i model:

Jaguar XF

Waga w kg (łączna):

1600

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 189.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Piekary Śląskie

Od 16 gru 2019 do 17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 17 gru 2019 do 21 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.