(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 10:58

Jaguar XJ

(Nr 2115891)

Marka i model:

Jaguar XJ40

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2045.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Eccles, Wielka Brytania

Od 10 lis 2017 do 13 lis 2017

Adres i termin dostawy

Krakowska, Kielce, Polska

Od 15 lis 2017 do 17 lis 2017