(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 09:11

Jaguar xj (Nr 2743644)

Jaguar xj

Marka i model:

Jaguar xj

Waga w kg (łączna):

150.00

Dystans: 1227.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Od 24 maj 2018 do 25 maj 2018

Adres i termin dostawy

Biłgoraj, 23-400, Polska

Termin elastyczny