Jaguar XJ (Nr 6421830)

Jaguar XJ
Waga Sztuk:
Jaguar XJ X300 (1994 - 1997) Sedan 4-Puertas
Długość
502 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
130 cm
ok. 1875 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1875 kg
Dystans: 1031 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 14 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.