Jaguar XJ (Nr 6448776)

Jaguar XJ
Waga Sztuk:
Jaguar XJ X351 [restyling] (2016 - 2020) Sedan
Długość
525 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1885 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1885 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpen

Od 31 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Indie, Maharashtra, Mumbaj

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.