(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jaguar XJ (Nr 7594685)

Jaguar XJ
Waga
Sztuk
Jaguar XJ X350 (2003 - 2007) Super V8 Sedan 4-Doors
Długość
521 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1690 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1690 kg
Dystans
778 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Peterborough, Peterborough

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Clare, Ennis

Od 2 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.