Jaguar XJS (Nr 6463824)

Jaguar XJS
Waga Sztuk:
Jaguar XJS 2 Gen. (1991 - 1996) Coupe
Długość
482 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
127 cm
ok. 1860 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1860 kg
Dystans: 2820 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

21 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.