(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jaguar XK150 (Nr 6168802)

Jaguar XK150

Marka i model:

Jaguar XK150 Roadster

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 888.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Bad Bramstedt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Kaniów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.