(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jaguer XKR (Nr 4732468)

Jaguer XKR

Marka i model:

Jaguar XKR

Waga w kg (łączna):

1640.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2231.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 wrz 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 1 wrz 2019 do 29 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.