(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2017-11-19 00:13

Janmor 32

(Nr 2164101)
Janmor 32

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

3.6

Wysokość [m]:

3.5

Waga w kg (łączna):

4500.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1419.00 km

Transport jachtów

    Aby zdobyć dokładną wycenę za transport łodzi żaglowej, trzeba podać gabaryty oraz ciężar łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu łodzi. Zorientowanie się w wymiarach jachtu pomoże przewoźnikom dopasować odpowiednią przyczepę oraz spełnić obowiązujące zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

    W przypadku, jeśli zestaw przekroczy 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że zobowiązuje się on posiadać urządzenie viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z odbiornikami rozmieszczonymi na bramownicach. Waga łodzi żaglowej wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze łodzi żaglowej jest potrzebna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim jest odbywał się jej transport (czyli np. z umeblowaniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, warto zabrać jak najwięcej rzeczy i zostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które pozostały na łodzi żaglowej powinny zostać ochronione i unieruchomione. Żagle żaglówki powinny zostać zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektryczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
    Koszty przewozu łodzi żaglowej związane są przede wszystkim od wielkości i wagi jachtu, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł/km. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 zł. Przy transporcie żaglówki na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Od 1 lut 2018 do 31 mar 2018

Adres i termin dostawy

Koper / Capodistria, 22104, Słowenia

Od 2 kwi 2018 do 16 kwi 2018