(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa (Nr 5406794)

Marka i model:

Jawa 175

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 363.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Bojano

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radzymin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.