(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

JAWA 175 x 1, SUZUKI 650 x 1 (Nr 8270031)

Waga
Sztuk
JAWA 175
Długość
200 cm
200 kg
1
SUZUKI 650
Długość
200 cm
200 kg
1
Łączna waga:
400 kg
Dystans
1214 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Roosendaal

11 sty 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Rumia

14 sty 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.