(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jawa 350 (Nr 5962655)

Marka i model:

jawa

Waga w kg (łączna):

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 575.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Młodzawy Duże

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Rutka-Tartak

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.