(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

jawa 350 x 3 (Nr 7464936)

jawa 350 x 3
Waga
Sztuk
jawa 350
Długość
210 cm
130 kg
3
Łączna waga:
390 kg
Dystans
388 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Czechy, Jihovýchod, Brno

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.