Jawa 500 OHV (Nr 5276658)

Jawa 500 OHV

Marka i model:

Jawa 500 OHV

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Pune

Od 31 paź 2019 do 31 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Łańcut

Od 1 sty 2020 do 2 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.