(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jawa kaczka (Nr 6102345)

jawa kaczka

Marka i model:

Jawa kaczka

Waga w kg (łączna):

65

Budżet zlecenia [zł]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 611.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

Od 18 maj 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.