(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jawa Mustang (Nr 7286119)

Waga
Sztuk
Jawa Mustang
Długość
180 cm
60 kg
1
Łączna waga:
60 kg
Dystans
274 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Wola Adamowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Sędziszów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.