Jawa perak motorcycle (Nr 6713480)

Jawa perak motorcycle

Marka i model:

Jawa perak

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Maharashtra, Mumbaj

Od 30 paź 2020 do 5 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 15 lis 2020 do 26 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.