(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-22 13:34

Jeden pies

(Nr 2404868)
Jeden pies

Waga w kg (łączna):

7.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 2269.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Dundee, Wielka Brytania

28 lip 2018