(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-04-27 16:00

jeden rower miejski

(Nr 2638668)
jeden rower miejski

Waga w kg (łączna):

18.00

Dystans: 1294.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

    W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła , ewentualnie kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej ulokować w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających rower.

Cena przewozu roweru

    Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mediolan, Włochy

Termin elastyczny