(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

jeden rower standardowy / bagażnik / koła 29cala (Nr 6412354)

jeden rower standardowy / bagażnik / koła 29cala

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 814.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Salzburg, Abtenau

17 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto ulokować w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się osłonić papierem czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.