jeden rower, zapakowany w pudło, masa max 20 kg (Nr 7339189)

jeden rower, zapakowany w pudło, masa max 20 kg

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 773.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Sassnitz

Od 25 cze 2021 do 26 cze 2021


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić stosowny karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić kawałkami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.