(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 11:07

Jeep 4x4

(Nr 2330652)
Jeep 4x4

Marka i model:

Dodge nitro

Waga w kg (łączna):

1.89

Dystans: 430.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Thurso, KW14, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Livingston, EH54 6AZ, Wielka Brytania

Termin elastyczny