(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Cherokee (Nr 6488734)

Jeep Cherokee
Waga Sztuk:
Jeep Cherokee XJ (1984 - 2001) SUV 5-Drzwiowy
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1545 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1545 kg
Dystans: 205 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Opypy

Od 10 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.