Jeep Cherokee (Nr 7251823)

Jeep Cherokee
Waga
Sztuk
Jeep Cherokee KJ (2001 - 2007) SUV
Długość
443 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
186 cm
ok.
1845 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1845 kg
Dystans
3563 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 paź 2021 do 1 sty 2022

Adres i termin dostawy

Gambia, Bandżul, Bandżul

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.