Jeep Cherokee x 1, Land Rover Range Rover x 1 (Nr 6503197)

Waga Sztuk:
Jeep Cherokee XJ (1984 - 2001) SUV 5-Puertas
Długość
425 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1545 kg
1
Sprawny*:
Nie
Land Rover Range Rover 3 Gen. [restyling] (2005 - 2009) SUV
Długość
497 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
191 cm
ok. 2717 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 4262 kg
Dystans: 1429 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vulpellac

Od 31 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Utrecht, Den Dolder

Od 31 sie 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.