(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep CJ6 (Nr 7675011)

Jeep CJ6
Waga
Sztuk
Jeep CJ6
Długość
400 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
1252 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 3 cze 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Mahón

Od 14 cze 2021 do 16 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.