(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Commander (Nr 5224158)

Marka i model:

Jeep Commander 3.0 V6 CRD Limited, Automatik

Waga w kg (łączna):

2315

Budżet zlecenia [€]:

5600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1234567890

Dystans: 3682.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 17 paź 2019 do 25 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 31 paź 2019 do 6 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.