Jeep Commander (Nr 6717247)

Jeep Commander
Waga Sztuk:
Jeep Commander 1 Gen. (2006 - 2010) SUV
Długość
478 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
182 cm
ok. 2361 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2361 kg
Dystans 964 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 1 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Suchań

Od 22 lis 2020 do 29 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.