Jeep Compas Sport (Nr 6029760)

Jeep Compas Sport

Marka i model:

Jeep Compass

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.