(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep Compass (Nr 4601333)

Jeep Compass

Marka i model:

Jeep Compass

Waga w kg (łączna):

1623.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

88

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Puerto De Santa María

31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.