(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Jeep compass (Nr 4789928)

Marka i model:

Jeep compass

Waga w kg (łączna):

1540.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1601.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, Londyn

Od 19 wrz 2019 do 26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Zawiercie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.