Jeep Compass (Nr 5555251)

Marka i model:

Jeep Compass

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

2 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.