Jeep Compass (Nr 6712961)

Jeep Compass
Waga Sztuk:
Jeep Compass 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
439 cm
Szerokość
203 cm
Wysokość
164 cm
ok. 1648 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1648 kg
Dystans 1934 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 2 lis 2020 do 22 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Plymouth, Plymouth

Od 5 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.