Jeep ebro (Nr 6475845)

Jeep ebro
Waga Sztuk:
Jeep ebro
Długość
2000 cm
ok. 1300 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1300 kg
Dystans: 966 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Aviles

Od 29 wrz 2020 do 7 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Vejer De La Frontera

Od 29 wrz 2020 do 7 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.