(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 12:20

Jeep grand cherokee

(Nr 2330984)
Jeep grand cherokee

Marka i model:

Jeep grand cherokee

Waga w kg (łączna):

1864.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2499.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Cork, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Starogard Gdański, 83-034, Polska

16 lut 2018