(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jeep Grand Cherokee (Nr 2888696)

Jeep Grand Cherokee

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee

Waga w kg (łączna):

2300

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 306.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Lubin

Od 30 cze 2018 do 8 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Oświęcim

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.