(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jeep Grand Cherokee (Nr 4828384)

Marka i model:

Jeep grand cherokee

Waga w kg (łączna):

1620

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1432.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Central Bedfordshire, Silsoe

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Leszno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.