Jeep Grand Cherokee (Nr 6539299)

Jeep Grand Cherokee
Waga Sztuk:
Jeep Grand Cherokee WJ (1999 - 2004) SUV
Długość
461 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
178 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans: 439 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, La Rioja, Calahorra

Od 14 wrz 2020 do 20 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Castellar Del Vallès

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.