Jeep Grand Cherokee (Nr 6714869)

Jeep Grand Cherokee
Waga Sztuk:
Jeep Grand Cherokee WJ (1999 - 2004) SUV
Długość
461 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
178 cm
ok. 1920 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1920 kg
Dystans 2217 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Calabria, Cosenza

1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Szydłowiec

30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.