Jeep Grand Cherokee (Nr 7612725)

Jeep Grand Cherokee
Waga
Sztuk
Jeep Grand Cherokee WK2 [restyling] (2013 - 2020) SUV 5-Puertas
Długość
484 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
174 cm
ok.
2398 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2398 kg
Dystans
2264 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Serbia, Wojwodina, Nowy Sad

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.