(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 13:39

Jeep Grand Cherokee i insignia

(Nr 2118756)
Jeep Grand Cherokee i  insignia

Marka i model:

opel

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1901.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Leominster, HR6 8ED, Wielka Brytania

Od 30 paź 2017 do 8 lis 2017

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny