(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Jeep Grand Cherokee III + kamper Fiat Ducato (Nr 2179932)

Jeep Grand Cherokee III + kamper Fiat Ducato

Marka i model:

Jeep Grand Cherokee III + Kamper Fiat Ducato

Waga w kg (łączna):

4700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 860.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Bad Heilbrunn

Od 27 lis 2017 do 21 gru 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 30 lis 2017 do 31 gru 2017


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.